Sluníčková třída

Sluníčková - žlutá třída je smíšená se zaměřením na environmentální výchovu. Navštěvují ji kamarádi od tří do sedmi let věku. Naším cílem je vytvořit pro děti takové prostředí, které bude podnětné jak pro malé, tak pro starší kamarády, které bude přispívat k sociálnímu zrání dětí. Starší děti se učí pomáhat mladším, mladší mají možnost se učit od starších. Snažíme se, aby k sobě děti byly ohleduplné a uměly si naslouchat. Podporujeme hry tvořivé, pro rozvoj fantazie a kooperace. Náročnost činností a požadavků na děti je diferenciována dle věku, schopností a potřeb dětí. Předškoláky vedeme k přípravě pro vstup do první třídy, k zodpovědnosti, k dokončování započaté práce, k soustředění a pečlivosti. Snažíme se o vytváření postojů ke zdravému životnímu stylu a prosociálního klimatu u dětí. Pravidelně chodíme do lesa, sušíme bylinky, vaříme čaje. Venku trávíme co nejvíce času, abychom v dětech podpořili přirozený zájem o pobyt v přírodě a také o její ochranu.

Učitelky ve třídě Sluníček:

• ředitelka: MŠ  Mgr. Eva Tomišková
  • učitelka: Květa Lušovská