Slatiňany
Mateřská škola Slatiňany, okres Chrudim

Vyhlašujeme sběr žaludů pro Lesní správu Nasavrky, která pro naše děti připravuje vzdělávací programy. Nasbírané žaludy vysypte do krabice u hlavní nástěnky.

Projekt Šablony

Název projektu:                OPJAK Šablony I pro MŠ Slatiňany

Číslo projektu:                  CZ.02.02.XX/00/22_002/0000861

Výše podpory:                  653 124,00 Kč

„Tento projekt je spolufinancován EU.“

Datum zahájení projektu:                                          1. 9. 2022

Předpokládané datum ukončení projektu:            31. 8. 2025

Předpokládaná doba trvání v měsících:                 36

Projekt je zaměřen na personální podporu (školní asistent MŠ), osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání a spolupráci s rodiči dětí a veřejností.

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Zvolené aktivity:

Školní asistent MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu – školního asistenta mateřským školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem, resp. dětem, u kterých je předpoklad, že budou ohroženy školním neúspěchem po jejich nástupu do základní školy.

Školní asistent zprostředkovává komunikaci s rodinou a školou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, podporuje žáky při manipulaci s pomůckami, při soběstačnosti a motivaci ke vzdělání, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti učitele ve vzdělávání, podle potřeb pedagoga, podílí se na přípravě materiálů a pomůcek k edukační činnosti pedagogů a asistuje při dalších činnostech podle konkrétních potřeb.

Spolupráce pracovníků ve vzdělávání MŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání MŠ (vyjma ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora.

Odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání v MŠ

Cílem této aktivity je podpořit inkluzivní klima a komunitní charakter mateřské školy a poskytnout rodičům prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu.

Datum vložení: 7. 6. 2022 10:26
Datum poslední aktualizace: 2. 9. 2022 19:25